Blog

Naše autorské články zo sveta grafiky, spisovnej slovenčiny, brandingu a firemných webových stránok. Nech sa páči, začítajte sa.

Bez wireframu ani jeden (webový) krok

Vytvorenie webu je proces, ktorý sa skladá z viacerých menších, no veľmi dôležitých častí. Jednou z nich je práve wireframe. Čo to je, na čo je dobrý a aké s ním máme skúsenosti? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Predložka v úlohe (ne)priateľa

Povedali by sme, že s takými jednoduchými slovami, ako sú predložky, nemôže byť žiadny problém. Veď je to neohybný a neplnovýznamový slovný druh. Čo už len môže byť na ich písaní náročné? 

Vo väčšine prípadov je ich použitie bezproblémové.

Tvorivosť naša, neopúšťaj nás

Akákoľvek tvorivá práca potrebuje zdroj, z ktorého sa dá čerpať inšpirácia a tiež energia na jej vykonávanie.

Keďže každý človek má tento zdroj v niečom inom a u nás vo firme tomu nie je inak, tak sa s vami podelíme o tie naše studne. Kde hľadáme inšpiráciu, čo nás nakopne a pri čom vieme najlepšie vypnúť hlavu?

E-maily naše každodenné...

E-maily, maily, mejly či elektronická pošta. Nech už ich nazývate akokoľvek, v práci sa im nedá vyhnúť. Čo ale môžete (a aj by ste mali) zďaleka obísť, tak to sú chyby. Bežné aj tie menej časté striehnu snáď v každej správe, no zbaviť sa ich dá takto jednoducho.

Webová zoznamka: Hľadá sa inteligentný, pekný a pracovitý

Nájsť človeka, ktorý spĺňa všetky tri vlastnosti na 100 % je náročné a rovnako je to aj s webovými stránkami.

Kým kedysi bolo zázrakom už len to, že mala firma svoj web, dnes sa vyžaduje viac. Musí zaujať oko, pritiahnuť ľudí a následne ich pretransformovať na zákazníkov. A práve podľa toho, či tieto kritériá spĺňajú, sme weby rozdelili na nasledujúce skupiny.

Nemajte medzery v pravidlách. Používajte medzery správne.

Dôležitosť medzier je úplne jasná. Oddeľujú jednotlivé slová a znaky, aby nesplynuli do jedného nezrozumiteľného celku. Mnohí ich však používajú aj tam, kde nepatria, prípadne ich nepoužívajú vtedy, keď je to nutné. Oplatí sa preto vedieť aspoň pár pravidiel, kedy sa medzery hodia a kedy sa im treba úplne vyhnúť.

Utužujeme tím po svojom: Pivom a lukostreľbou

Na dobré sa ľahko spomína a náš letný teambuilding máme ešte stále čerstvo v pamäti. Tak sme sa rozhodli podeliť s vami o zážitky a predovšetkým vám predstaviť zaujímavé mimopracovné aktivity našich kolegov - varenie piva a lukostreľbu.

Naši profesionáli k vašim službám.
Tak neváhajte a kontaktujte nás!

Kontaktný formulár

Moment, prosím, formulár sa nahráva...